Karşıyaka Pedagog

karşıyaka pedagog
karşıyaka pedagog

Karşıyaka pedagog çocuk 0 – 12 yaş grubu ile çalışan, oyun terapisi, masal terapisi, dikkat egzersizleri, odaklanma – konsantrasyon, sosyal beceriler ve okul sorunları gibi birçok alanda uzmanlaşmış çocuk ergen terapistleri tarafından verilen hizmettir. İzmir Karşıyaka’da pedagog arayışı içinde olan ebeveynlere ve bakım verenlere çocuk ve ergenlerimiz için psikolojik destek vermekteyiz. Birçok farklı bilimsel terapi yaklaşımı, alanında uzman çocuk psikologları tarafından uygulanmaktadır. Bire bir çocukla çalışmaların yanında ebeveyn görüşmeleri ile yönlendirmeler ve bilgilendirmeler yapılır. Çocuklarının sorunlarıyla ilgili çaresiz kalan ve baş edemeyen ailelere yönelik profesyonel destek hizmetimiz hem ofisimizde yüz yüze hem de koronavirüs sebebiyle online danışmanlık şeklinde olmaktadır.

Karşıyaka Pedagog ve Çocuk Ergen Terapisi

0 – 12 yaş çocuk psikologu, 12 – 18 yaş arası ergen terapistleri ile Karşıyaka pedagog arayışınıza cevap veriyoruz. Alt ıslatma, tuvalet eğitimi, kaka tutma, hırçınlık, okula uyum problemleri, tırnak yeme, uyku sorunları, yeme problemleri, öfke kontrolü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, ergenlik problemleri, okula gitmek istememe, sınav kaygısı, takıntılar, korkular, tablet telefon bağımlılığı gibi birçok konuda çözüm odaklı çalışma misyonumuzla yanınızdayız. Dirençli ve süregiden bazı problemlerde ebeveynler çözümsüz kalabiliyor ve üstüne gittikçe problem daha da karmaşıklaşabiliyor. Uzman pedagoglarımız süreçte yol arkadaşlığı yaparak ortak oluyor. Ebeveynler “nasıl davranacağımızı bilemiyoruz, ne yapmalıyız nasıl yaklaşmalıyız?” gibi sorularla boğuşuyor. Ebeveynleri psiko eğitimle donatıp yönlendirerek soru işaretlerini gidermek gerekiyor.

Karşıyaka Pedagog Fiyatları – Kaç Seans Sürer

Danışan adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri de pedagog seans ücretleri ve görüşmelerin nasıl bir süreç aldığı ve ne kadar sürdüğü yönünde. Çocuk psikologu ücretleri kişi ve kuruma göre farklılık göstermekle birlikte Karşıyaka’daki kurumlarda ortalama 300 tl ile 450 tl arasında değişir. Görüşmeler 50 dk 1 saat arası sürer. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde ücretler seans başı olarak alınmaktadır. Görüşmelerin kaç seans süreceği özellikle danışılan konuya ve problemin ne kadar zamandır bulunduğuna bağlıdır. Örneğin yeni yer etmiş bir takıntılı düşünce hali erkenden başvurmayla ve uzman müdahalesiyle çocuktan kolaylıkla def edilebilmektedir. Kaygı halini atıp yeterli baş etme mekanizmalarını geliştiren çocuğun süreci uzun veya sancılı olmamaktadır. Fakat diğer yandan örneğin 3 sene boyunca karanlık korkusu ve gece tek yatamama sorunu bulunan bir çocukla süreç daha uzun sürer. İlk örnek 6-8 seansta bitebilirken ikinci örnekte aylar süren bir süreç gerekebilir.

Ergen psikologu süreci danışılan konuya göre yönetir. Örneğin sınav kaygısı ile başvuran bir danışan için 6 seans yeterli olabilmektedir. Bazı durumlarda ebeveyn tutumları, beklentiler başat sebep olabilirken bazı durumlarda akran ilişkileri, motivasyonsuzluk, disiplin eksikliği gibi yan sebepler de mevcutsa çözüm süreci uzayabiliyor. Ergenlerin kendilerini anlatabildikleri, ebeveynleriyle paylaşamadıkları durumlar varsa güvenin kurulduğu psikolog- danışan ilişkisinde kendilerini açabilmeleri kilit noktadır. Bu hususta uzmanlarımız gençlerimizi önce kazanıp ardından çalışmalarına başlarlar.

Uzman Pedagog Desteği Karşıyaka

Kağan AY Danışmanlık olarak çocuk ve ergen psikolojisi alanında uzman pedagoglar ile psikolojik destek ve terapi hizmetimizle sizinleyiz. Çözüm odaklı yaklaşımlarımızla mümkün olan en kısa sürede problemlerinizin çözümü için çocuklarımızla çalışıyoruz. Ebeveyn danışmanlığı ile anne babaları yönlendirme ve “nasıl davranalım, nasıl yaklaşalım” gibi sorulara cevap oluyoruz.

Gelişim tarama envanteri, dikkat ve zeka testleri, otizm – DEHB şüphesi ve tespiti, bulunulan yaşa göre motor ve diğer becerilerde yaşa uygun olup olmama gibi birçok alanda patoloji ve sağlıklı gelişim için takip sağlanarak soru işareti bırakmadan danışılan konularda kaygılar giderilmektedir.

Aile – Uzman – Çocuk Üçgeni

Ebeveynlerin çocuk psikolojisi ve gelişimi üzerinde önemli paya sahiptir. Çocuklar ebeveynleriyle her sıkıntısını konuşamamakta, içlerinde tutabilmektedir. Alanında uzman pedagoglar çocuk ve ergenlerle gerek terapi yaklaşımlarının yardımıyla (oyun terapisi, resim çizimi, masal terapisi, kukla vb.) çocukların iç dünyasını anlama fırsatı bulur, ergenlerle güvenli bir ortam yaratıp danışan gizliliği ile genci kazanarak problemlerine dahil olur. Gizlilik ihlal edilmeden ve izin dahilinde ebeveynler bilgilendirilerek yönlendirilir. “Nasıl davranalım”, “Ne yapacağımızı nasıl konuşacağımızı bilemez haldeyiz” gibi anne babalardan duymaya alışık olduğumuz kafa karışıklıkları giderilir. Karşıyaka’da pedagog desteği almak isterseniz kurumumuza ulaşabilir, seanslar ve terapi süreciyle ilgili bilgi&randevu alabilirsiniz.

Karşıyaka Pedagog – Kağan AY Danışmanlık
0530 370 8596
Bahariye, 1716. Sk. No:41, 35600 Karşıyaka/İzmir

Bazı çocuk ergen yazılarımıza göz atabilirsiniz:

İzmir sınav kaygısı

Çocuklarda Tablet Bağımlılığı Nasıl Önlenir?

Dikkat Dağınıklığı İlaçsız Tedavi

Çocuklarda Özgüven Eksikliği Nasıl Giderilir