İzmir Aile Danışmanlığı

izmir aile danışmanlığı
izmir aile danışmanlığı

Aile Danışmanlığı

Aile danışmanlığı, çift ve çocuklu ailelerin problemleri kendi başlarına çözümleyemediği noktada alanında uzman psikolog dan profesyonel destek alması hizmetidir. Aile danışmanı 450 saat eğitimini tamamlamış, aile dinamikleri ve problem – problemlere yönelik çözüm girişimlerinde yetkin olan kişidir.
İzmir aile danışmanlığı hizmeti veren bir kurum olarak bu konuda hizmet almak isteyen danışanları bilgilendirelim.

Aile Danışmanı Psikolog

Aile danışmanı, Psikoloji, Sosyoloji, Sosyal hizmet, Psikolojik danışmanlık ve rehberlik, Çocuk gelişimi, Tıp, Hemşirelik bölümlerinden mezun olanların olabileceği bir meslek alanıdır. Ailelerin içinde bulunduğu sorun, krizlere etkin müdahale edebilen, evli ve çiftlerle yeterli deneyimi olan, psikolojik destek ve terapi alanlarında mümkünse etkin bir uzman tercih edilmelidir. Her aile danışmanı psikolog değildir, bu noktada destek alacağınız uzmanın üniversitelerin ”Psikoloji” bölümünden mezun olmuş olması, Psikolog unvanı bulunmasına dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

İzmir Aile Danışmanlığı Hangi Konularla İlgilenir 
İzmir Aile Danışmanlığı Hangi Konularla İlgilenir

İzmir Aile Danışmanlığı Hangi Konularla İlgilenir

Çiftlerin kendi arasındaki problemler, çocuk ve gençlerin içinde bulunduğu ya da etkilendiği durumlar, kök aile sorunları, cinsellik, iletişim problemleri, hamilelik, aldatılma, boşanma, duygusal birikimler(ağlama, sinir krizleri), öfke kontrolü, stres yönetimi gibi birçok alanda aile danışmanı çalışır. Kuruma ilk gelindiği gün ve seans ile 3. 4. seanslarda dahi gözle görülür farklılıklar, rahatlamalar, kazanımlar elde edilir.

İzmir Aile Danışmanlığı Merkezi

İzmir’de Bayraklı, Bergama, Gaziemir, Karşıyaka şubelerimizle aile danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman psikologlarımız ve seneler boyu yüzlerce danışan tecrübemizle çözüm odaklı yaklaşımlarımızla çift ve ailelerimizi anlıyor, birbirlerini anlamayı sağlıyor ve problemlerin çözümünde ortak oluyoruz. Aile terapisi ve danışmanlık hassas ve deneyim gerektiren bir hizmettir. Bireysel psikoterapiden daha incelikli ve ayrı bir eğitim gerektirir.

Aile Danışmanlığı Seans Ücretleri 2022

İzmir’de aile terapisi ücretleri kurum, uzman ve semte göre değişiklik göstermekle birlikte genel itibariyle aralık 300 tl ile 600 tl arasında değişim göstermektedir. Seanslar 1 saat ile 1.5 saat arası sürebilir. Seans arası sıklık 1 hafta ile 1 ay arasında duruma, problemlerin süresi ve yoğunluğu gibi kıstaslara göre değişir. Nasıl bir çalışma gerekir, ne sıklıkla görüşülür bunu uzmanınız ilk görüşmede değerlendirir sizinle paylaşır. Diğer yandan süreçle ilgili kafanızdaki her soru işaretini uzmanınızla paylaşarak giderebilirsiniz.