AKTİF EĞİTİMLER

Psikolojik Eğitimler spesifik konuyla ilgili uzman tarafından danışana, danışanın yakınlarına verilen eğitimlerdir. Kurumumuzda halihazırda verilen eğitimlerden birkaçı şunlardır: Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Anne Baba Eğitimi, Panik Atak Eğitimi ve Narsisistik Kişilik Bozukluğu Eğitimi.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Anne Baba Eğitimi(DEHB), çocuğunda dikkat eksikliği bulunan ebeveynelre yönelik bilinmesi ve yapılması gereken herşeyi barındıran, sadece ilaç tedavisinin yeterli olmadığını savunan ve bu yönde ekstra olarak neler yapılmalı, nasıl yol izlenmeli başlıklarında bakımverenleri donatan ve yönlendiren bir eğitimdir. DEHB alanında İzmir’de tavsiye psikolog olan kurucumuz, bu bozukluğun sadece çocukla ilaçlı ya da ilaçsız tedavi/terapisinin yeterli olmayacağını, anne – baba – öğretmen gibi faktörlerin katkılarının işleri kolaylaştırıp sıkıntıları minimuma indireceğini bilmektedir ve eğitiminde aktarmaktadır.

Panik Atak Eğitimi bilindiği üzere anksiyete bozukluklarının en zorlularından olan panik atak ile ilgili danışanı güçlendirme ve bozukluğa karşı çaresiz ve ümitsiz olmaması yönünde teknik, bilgi ve metodların bulunduğu çözüm odaklı bir eğitimdir. Panik atak uzun uzadıya terapilere ihtiyaç duymaz. Psikoterapinin büyük faydası olmakla beraber danışanın 4 adımlı metodumuzu iyi anlayıp uygulayabilmesi, panik atak ı geride bırakabilmesini sağlamakta. Eğitimde verilen bilgi, metod, mentalite ve uygulamaları kavrayabilen her danışanın panik atağı yenenler listesine katılması mümkündür.

Narsisistik Kişilik Bozukluğu özellikle bu kişilerle yaşayan bireyler için son derece zordur. Evli olan ya da ailesinde bu kişilik bozukluğu bulunan bireyler çaresiz ve çıkmazda hissedebilmektedir. Nasıl davranıp ne yapacaklarını bilemeyen kişiler kendilerini sıklıkla suçlayabilmekte. Bu eğitimde narsist kişinin sıklıkla kullandığı cümleler, davranışlar, suçlamalar, psikolojik baskı ve şiddetler detaylı olarak verilmektedir. Kağan AY’ın youtube kanalında bu bozuklukla ilgili detaylı videolar bulunmaktadır. Eğitimde kişilerin kendilerini bulmaları, bugüne kadar olan yaşantılarını iyice anlamaları ve geleceğe umutla bakabilmeleri amaçlanmıştır.

Psikolojik Teknikler

Bir eğitim... Onlarca kitap, akademik yayın ve Psikoloji biliminin içindeki teknik ve kuramlarla donatılmış, insan ilişkilerinde fark yaratmayı hedefleyen ayrıcalıklı kitleye hitap ediyor.

Başlamaya Hazır mısınız?

Uzman psikologlarımız arasından birini seçerek terapiye başlamak ister misiniz? Psikologlarımızın takvimlerine iletişim sayfasından ulaşabilir yada telefon-email ile bize ulaşarak psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz