Online Psikolog İzmir

online psikolog izmir
online psikolog izmir

İzmir online psikolog hizmeti whatsapp, skype, zoom gibi üçüncü parti yazılımları üzerinden danışan ve terapistin belli bir gün ve saat belirlenerek randevu oluşturması sürecidir. Bazı danışanlar sadece konuşarak da online terapi talebinde bulunabilmektedir. Online terapinin yeterli internet bağlantısı bulunması durumunda yüz. yüze görüşmeden farkı bulunmamaktadır. Ofis ortamında seans odasında psikolog ve danışanın karşı karşıya oturması gibi kamera karşısında yapılmaktadır. Araştırmalar online psikolojik destek çalışmalarının yüz yüze görüşmelerden nitelik ve verimlilik açısından bir dezavantajı olmadığını bulmuştur, bunun yanında bazı çalışmalarda online psikolog desteği alanlarda yüz yüze görüşmelerden daha yüksek oranda memnuniyet ve iyiye gitme hali bulunmuştur.

İzmir Online Psikolog Fiyatları 2024

İzmir’de destek almak istediği uzmanla yakın oturmayan, fiziksel ofise gidecek zaman bulamayan, çocuk – yaşlı bakımı gibi sebeplerle ya da iş yaşamından vakit yaratamayan danışanlar online terapi tercih etmektedirler. Online seans ücretleri yüz yüze görüşmelerden farklı tarifede değildir. Aynı terapi yaklaşımları, aynı etkililik mevcut olduğu için ücretler birebirdir. İzmir’de online psikolog ücretleri ortalama 500 tl ile 800 tl arasında değişmektedir.

Online Seanslar Nasıl İşler

Danışan ve terapist görüntülü ya da sesli olarak randevu saatinde telefon/PC başında olur ve 50dk – 1 saat süren görüşmede psikolojik danışmanlık seansı gerçekleştirilir. Kaygı bozukluğu, depresyon, anksiyete, OKB, stres yönetimi, öfke kontrolü, ilişki ve evlilik terapisi, ebeveyn danışmanlığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, kişilik bozukluğu(narsisizm, borderline, histriyonik), bireysel psikoterapi gibi birçok konuda destek verilmektedir.

Seans sıklığı danışılan konuya, problemin yoğunluğuna, danışanın içinde bulunduğu duruma göre değişiklik gösterir, genel itibarıyla haftalık, iki haftalık, ayda bir şeklinde uzman psikolog ve pedagoglar tarafından görüşmeler planlanır.

Sıkışmış, çaresiz, ne yapacağınızı bilemez halde olabilirsiniz, unutmayın her zaman bir çıkar yol ve umut var. Dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun psikologunuzla evinizden çıkmadan binlerce kilometreyi sıfırlamanızı mümkün kılan online terapi hizmeti almak isterseniz iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Tavsiye Edilen Online Terapi

İzmir’de yaşıyorsanız ve zaman zaman yüzyüze görüşme imkanınız var fakat her zaman fiziksel ofislere gitme fırsatı bulamıyor ve online terapi ile de sürecinizin kesintiye uğramamasını istiyorsanız tavsiye edilen bir terapist ile psikolojik destek almaya devam edebilirsiniz. Psikolog Kağan AY ve ekibi koronavirüs döneminden önceden başlayarak online terapi alanında danışanlarıyla görüşmektedir. İletişim sayfamızdan bilgi ve randevu alabilirsiniz.