Panik Atak Terapisi

Panik Atak Terapisi
Panik Atak Terapisi

Panik ataktan yakınan kişiler bu durumu geride bırakmak ve çözmek için bir yol arıyorlar. Çeşitli yaklaşımlar, tedaviler, ilaçlar, besinler takviyeler diyetler derken birçok alana yönelinebiliyor. Aslında bu yolların hepsi fayda/katkı sağlamakta. Panik atak bir anksiyete grubu belirtisidir ve kişinin hayatını yaşanmaz, tad vermez bir hale sokar. Hatta birçok kişiden umutsuzluk, karamsarlık tutumuna şahit oldum. Bu kişileri tamamen anlamakla birlikte onlara katılmadığımı da belirtmekten geri durmam. Çünkü panik atak iyi anlaşılırsa, doğru yaklaşım ve metodlarla bu bireylere çözüm sunulursa bir sorun olmaktan çıkarabiliyoruz.

Panik Atak Terapisi Uzun Uzadıya Olmamalı

Panik atak şikayetiyle bize başvuran danışanlarımıza her şeyden önce ilk telkinimiz; bu sürecin birçok kurumda ve kişide olduğu gibi uzun uzadıya, aylar, seneler süren terapiyle olmayacağı, bu durumun hem uygun ve insani olmadığı hem de böyle uzun süreçlere gerek olmadığıdır. Panik atak zorlu ve yıpratıcı bir durum. Zaten yorgun olan bireylerin sürüncemelerle daha da yorulmalarını uygun bulmuyoruz. Deneyimimiz ve doğru yaklaşımlarla panik atak terapisi alan birçok danışanımızın günlük yaşamlarına dönmelerine ve geleceğe umutla bakmalarına vesile olduk. Bireyler gerekli bilgi ve tekniklerle güçlenmiş bir şekilde hayata atılabiliyor.

Panik Atak Terapisi Alma Niyetindeyseniz

Bir terapi süreci hazırlığındaysanız bilmenizde fayda sağlayacak şeyleri iletmek isterim. Her şeyden önce süreç ne kadar alır, nasıl bir çalışma yapılacak, terapistiniz nasıl bir yol izliyor, çalışma metodları, beslendiği yaklaşımlar.. Bunları bilmek hakkınız. Panik atak terapisi aylar boyu sürmemeli. Kurumumuzda bize danışan kişilere etik ve hızlı sonuç alabilmeleri tutumuyla hizmet veriyoruz. Panik atak için özel geliştirdiğimiz çalışma yaklaşımımızla ve eğitimimizle kısa sürede sonuç alıyoruz.

Uzmanınızı süreç başlamadan araştırıp panik atak alanında çalışmasına özen gösterin. Panik atak kendi içinde spesifik ve özel bir anksiyete koludur. Bu alanda deneyimli, aktif vaka gören, panik atağı çalışmış ve sindirmiş bir uzman tercih etmek işinizi hem kolaylaştıracak hem de süreci kısaltacaktır. Dolaylı, etraflı yollardan dolanmanın manası yoktur.

Panik Ataktan Kurtulmak Mümkün

Bireyler panik atağın hassasiyet evresi içinde bulunduklarından ve eğer uzun sürelerdir de panik atağa sahiplerse panik ataktan kurtulamayacaklarını düşünebiliyorlar. Karamsarlık, kabullenilen bir yenilgi gibi algı oluşabiliyor. Bunun yersiz olduğunu, ne kadar güçlü de görünse panik atağın geride bırakılabildiğini birçok kez gördük, destek olduk ve şahit olduk. Çalışmamızın içeriği gereği 3 aydır panik atak yaşayanla 10 senedir yaşayanın kurtulma şansı arasında bir fark olmadığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Ne kadar uzunsa o kadar derin-zorlu gibi bir durum söz konusu değil. Terapi ile birlikte azim ve kararlılık bu durumdan çıkmanız için yeterli oluyor.

Panik Atak Terapisi Nasıl Yapılır

Panik atak ilaç haricinde terapi ile de çalışılır. Birçok uzman, kurum kendi benimsediği yaklaşım usulünce danışan/hastalarını kabul eder. Bilişsel davranışçı terapi, kabul ve kararlılık terapisi, psikodinamik terapi, varoluşçu terapi, hipnoz, EMDR, EFT gibi çeşitli farklı yaklaşımlar mevcuttur. Kurum olarak bu yaklaşımlardan fayda olarak alınabilecek bilgileri toplayan ve birleştirici yaklaşım olan eklektik terapiyi benimseriz. Gerek terapi gerek eğitimimizde birçok alandan beslenen bilgiler – teknikler ile bize ulaşan bireylerin daha kaliteli bir yaşama kavuşmalarına vesile oluyoruz. Unutmayın, panik atak çözümsüz değildir.