Manavkuyu Psikolog

Manavkuyu Psikolog
Manavkuyu Psikolog

Kağan AY Danışmanlık olarak İzmir’in birçok ilçesinde olduğu gibi Bayraklı Manavkuyu Psikolog, Pedagog, Aile terapisi hizmetlerimizle uzman kadromuzla psikolojik destek vermekteyiz. Bu yazımızda yetişkin, aile, çift alanlarındaki hizmetlerimizle ilgili bilgi vereceğiz. 0-12 yaş grubu çocuk ve 12-18 yaş arası ergen terapisi almak niyetinde iseniz İzmir Bayraklı pedagog sayfamızdan da bilgi alabilirsiniz.

Manavkuyu Psikolog Ücretleri

Manavkuyu psikolog ücretleri uzmana, kuruma, danışılan alana(bireysel, çift) göre değişim göstermektedir. Ortalama İzmir Bayraklı Manavkuyu psikolog ücretleri 250 tl ile 450 tl arasında değişim göstermektedir. Seanslar 50 dakika ile 60 dakika arası sürmektedir.

Manavkuyu Psikoterapi Merkezi

Kurumumuz psikoterapi ve psikolojik danışmanlık alanlarında hemşehrilerimize destek vermektedir. Danışılan konuya göre seans sayısı değişmektedir. Sürecinizin ne kadar süreceği ile ilgili sizin talebiniz, danıştığınız konu, uzmanın görüşü ile birlikte ilk ya da ilk iki görüşmede belirlenir. Görüşme sıklığı haftada bir, iki haftada bir ve aylık görüşmeler halindedir. Bazı durumlarda daha sık görüşme gerektiren yoğun ihtiyaç durumları olmakta. Uzmanlarımız danışanlarımızın ihtiyacına göre en optimal düzeyde süreç yönetimi yapmaktadır.

Psikolog – Psikiyatrist Farkı Nedir, Tedavi Süreci Nasıl Olur

Psikolojik anlamda bir destek ihtiyacı, çözülememiş sorunlar varsa psikolog mu psikiyatrist mi tercih edilmeli? bu soruyu soran danışanlarımıza yardımcı olalım. Eğer ilaç tedavisi ihtiyacınız varsa bunu sadece psikiyatristler yazabilir. Fakat ilaç tedavisi istemiyor, sorunlarınızın çözümü için terapi desteği tercih ediyorsanız kurumumuz bu yönde çalışmalar gerçekleştirmektedir. Yetişkin psikoterapisi alanında bilişsel davranışçı terapi, psikodinamik terapi, çözüm odaklı terapi, hipnoterapi gibi birçok ekolü kullanan terapistlerimiz sizlerle çalışmaktadır.

Aile Terapisi Manavkuyu

Bireysel terapinin yanında evli ve çiftler desteğe ihtiyaç duyabiliyor. Evlilik terapisi bireysel terapiden farklı olarak ayrı uzmanlık dalı gerektiren çalışmadır. Aile terapisi konuları başlıca iletişim sorunları, cinsellik, kök aile problemleri, kaliteli zaman geçirmeme, ilgisizlik, travmatik olaylar gibi birçok konuda olabilmekte. Bu hassas konular çiftleri beraber ve ayrı ayrı alarak uzman gözetiminde takip ve değerlendirme ile geride bırakılabiliyor. Aile danışmanlığı çiftleri boşanmadan koruyan, kendi aralarında problemleri çözememeleri dolayısıyla fayda sağlanan hizmettir.

Sık Başvurulan Psikolojik Problemler

Psikolojik danışmanlık merkezlerine yetişkin psikoterapisinde depresyon, anksiyete, panik atak, sosyal fobi, özgüven sorunları, tükenmişlik, mutsuzluk, OKB (takıntı), ilişki problemleri, stres yönetimi, öfke problemi sık sık başvuru sebebi olabiliyor. Sizin de aşamadığınız, üstesinden tek başınıza gelemediğiniz bir durum varsa profesyonel destek alarak sıkıntınızı giderebilirsiniz.