Kağan AY Danışmanlık – İzmir Karşıyaka Psikolog

Karşıyaka Psikolog
Karşıyaka Psikolog

Karşıyaka Psikolog Kağan AY Danışmanlık, danışanlar tarafından araştırılmakta ve iyi bir psikoterapist arayışına girilmektedir. Bu yazımızda İzmir’de psikolog seçerken nelere dikkat etmeniz, kararınızı verirken hangi kıstasları göz önünde bulundurmanız, ücretler, psikolojik danışmanlık süreci gibi birçok konuya değiniyoruz. İnsanın hayatı ve kendini anlama – anlamlandırma çabasına saygı duyulması gerektiğini düşünüyor, İzmir Karşıyaka psikolog desteği alan danışanların yüzlerinin gülmesi için sosyal sorumluluğumuzu alarak ışık olmaya devam ediyoruz.

Karşıyaka Psikolojik Danışma Merkezi

Bireyler, çiftler, çocuklar – ergenler her durumda tek başlarına sorunların üstesinden gelemeyebiliyor. Bu çok normal. Psikoloji ve insan yapısı öylesine kompleks ve çetrefilli ki, hayatımıza ve işlevselliğimize direkt etki eden durumlarda bir profesyonelden uzman desteği almak kaçınılmaz oluyor. Bu noktada İzmir’de ve özellikle Karşıyaka psikolog arayışında olanlar için kurumumuzca bilgilendirme yapıyoruz.

Yaşanan Soruna Göre Uzman Araştırın

İzmir’de psikolojik danışmanlık hizmeti veren birçok uzman bulunmakta. Haliyle danışma süreci arefesinde olan kişiler için bir seçim yapma süreci doğuyor. Seçim sürecindeki en önemli kıstaslardan biri ”sizin destek aradığınız problem/konu alanında seçeceğiniz uzmanın daha önce çalışmalarının olması ve başka insanlara da yardımcı olmasıdır. Danışan yorumlarına göz atın, uzmanın çalışma ve ilgi alanlarına bakın. Unutmayın seçeceğiniz uzmanla bir yola çıkacaksınız; uzun ya da kısa, zor ya da kolay, bu hayatınızda almış olduğunuz önemli kararlardan biri olabilir.

Karşıyaka Psikolog Psikoterapi Süreci Özellikleri

Psikolojik danışma sürecinde bulunan etik olarak belli başlı faktörler söz konusu. Bunları madde madde sizinle paylaşmak istiyoruz. Karşıyaka’da psikolog desteği alma kararı verirken size rehber olacağını düşünüyoruz.

  • Psikolog ve danışan haricinde 3. kimselerle hiçbir şekilde bilgi paylaşımı yapılmaz. Seans odasındaki her şey seans odasında kalır.
  • Danışanın ihtiyacı ve beklentileri göz önünde bulundurulur ve süreç olabilecek en kısa sürede bitirilmelidir.
  • Psikolog, konu ne olursa olsun danışanı yargılamaz.
  • Evlilik-çift terapilerinde çiftlerden biri taraf tutulduğunu kesinlikle hissetmemeli.
  • Çocuk danışmanlığında ebeveynlerin gerekli yerlerde bilgilendirilmesinin yapılması. (Geribildirim)
  • Psikoloji lisans mezunu olmak. (Psikolog diploması)
  • Uzmanın empati ve koşulsuz kabul yeteneğine sahip olması.

Bu maddeler uzmanınızı seçmede size yardımcı olacaktır. Karşıyaka’da psikolojik danışmanlık merkezi seçerken bu hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Psikoloji bilimi uçsuz bucaksız olduğu kadar her insan da birbirinden o kadar farklı ve kendi içinde biricik. Bu sebeple uzmanınızın psikoloji bölümünden mezun olmakla kalmayıp kendini geliştirme ve topluma kattığı değeri de araştırmanız yerinde olacaktır.

Karşıyaka Psikolog Fiyatları
Karşıyaka Psikolog Fiyatları

Karşıyaka Psikolog Fiyatları

Karşıyaka psikolog ücretleri birçok kıstasa göre değişmektedir. Kurumlar ve kişiler özel danışmanlık merkezi çalışanları olarak ücretlerini belirlerler. Ortalama olarak 2024 senesinde Karşıyaka psikolog seans ücretleri 600 tl ile 1200 tl arasında değişmektedir. Seans sıklığı olarak danışılan konu, konunun yoğunluğu ve nasıl bir çalışma gerektireceği gibi faktörlere göre değişir. Genel itibariyle haftalık, 2 haftalık ve aylık görüşmeler şeklinde olmaktadır. Kurumumuza iletişim sayfamızdan bize ulaşarak ücretsiz bilgi alabilir ücretlerle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.

Karşıyaka’da Ne Zaman Psikoloğa Gidilmeli

Yakındığınız problem uzun süredir varsa, hayatınızın işlevselliğini(iş – ilişki – sosyallik – çocuklarla ilişkiler vb.) iyice bozduğunu hissediyorsanız, tek başınıza bugüne kadar çözemediyseniz, en yakınlarınız, dostlarınız da çare olamıyor yani bir şekilde üstesinden gelemediyseniz artık adres alanında yetkin tavsiye edilen psikolog olabilir.

Özgüven, öz saygınız düşmüş olabilir, eşinizle aranız eskisi gibi olmayabilir, çocuklarınızla ilgili zorlayıcı problemler vuku bulmuş olabilir, travmatik olaylara maruz kalmış olabilirsiniz. Bu ve benzeri unsurlar sonucu uzman desteği alınabilir. Birçok insan psikolojik destek sonucu anlaşıldığını hissediyor, sorunlarının çözümsüz ya da umutsuz olmadığını görüyor. Biz de kurum olarak bu mutlu ve güler yüzlü atmosferi paylaşmaktan onur duyuyoruz.

Karşıyaka’da En İyi Psikolog’u Nasıl Bulurum

Kişiler psikolojik sorunlarına çözüm ararken doğal olarak Karşıyaka’da en iyi psikolog arayışına giriyorlar. Fakat şunu belirtmemiz gerekir ki bu hem iyi bir araştırma süreci hem de şans faktörünü beraberinde getiriyor. Çünkü uzman psikoterapist ne denli kendini alanında ve mesleğinde geliştirmiş olursa olsun, danışan – terapist uyumu yani terapötik ilişki de önemli bir faktördür. Yüzlerce psikolog, psikoterapist arasından kurumumuz uzmanlarını tercih eden danışanlarımızın bu beklentilerini iyi bildiğimiz için, en üst düzeyde insani ilişkilerimizi yansıtıyor ve süreçte danışanlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Belki de İzmir gibi büyük bir şehirde yüzlerce uzman arasından başarıyı yakalamamız bu sebepten…

karsiyaka-tavsiye-psikolog
Karşıyaka’da Tavsiye Edilen Psikolog

Karşıyaka’da Psikolog ve Psikiyatrist Fark Nedir

Psikiyatrist tıp eğitimi almış, doktor unvanı olan ve ilaç yazmaya yetkili uzmanlardır. Birçok psikiyatrist sadece ilaçla tedavi uygulamakla beraber geçmiş dönemlerden farklı olarak bazı psikiyatristler artık psikologlar gibi psikoterapi hizmeti vermeye başlamışlardır.
Psikologlar ise ruhsal problemlere ve davranışsal sorunlara konuşma terapisi, EMDR terapisi, konuşma terapisi, hipnoz, destekleyici psikoterapi, aile terapisi, çocuk-ergen danışmanlığı gibi alanlarda destek vererek kişinin yaşamının daha kaliteli olmasına ve yaşadığı sorunlardan uzaklaşmasına yardım etmektedir.
Her ne kadar iki meslek dalı ayrı olsa da çoğu durumda birbirine yönlendirme ve tamamlama gibi ortak çalışmaları söz konusudur. Kurumumuz da etik ilkeler gereği ihtiyaç gördüğü danışanlarda psikiyatristlere yönlendirme tavsiyesi vererek iyileşme sürecini hızlandırma amacıyla bu duruma başvurur.

Karşıyaka Uzman Pedagog Uzmanı

Yetişkin ve bireysel terapisi dışında çocuk ve ergen alanında terapi desteği ihtiyacınız varsa Karşıyaka’da pedagog arıyorum diyen aile ve ebeveynlere yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Oyun terapisi, masal terapisi, psikoeğitim, ebeveyn danışmanlığı, sanat terapisi gibi birçok araçla çalışan uzman, Kağan AY Danışmanlık bünyesinde Karşıyaka pedagoji alanında çözüm odaklı olarak ailelere destek vermektedir.

Karşıyaka’da psikolojik danışmanlık merkezi arıyor ve psikolojik destek almak istiyorsanız bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.