İzmir’de Psikolog

izmirde psikolog
izmirde psikolog

İzmirde yıllarca ruh sağlığı alanında hizmet veren kurumumuz uzman kadrosuyla çocuk-ergen, bireysel-çift, aile psikolojik danışmanlık ihtiyacı bulunan danışanların talebini karşılamaya devam ediyor. ”Her zaman daha iyiye” sloganımızla İzmir’de psikolog arayışında olan hemşehrilerimize tavsiye edilen psikolog ve danışmanlık merkezi olmaktan gurur duyuyoruz.

Kurucumuz Psikolog Kağan AY liderliğinde özellikle Karşıyaka, Mavişehir, Bostanlı, Gaziemir ve Alsancak gibi semtler başta olmak üzere İzmir’in dört bir yanından, şehir dışından gelen danışanlarımızla yolumuza devam ediyoruz, yolda olmayı seviyoruz. Çeşitli psikolojik problemlere, evlilik içi sorunlara, çocuklarda görülen davranış-okul-aile içi problemlere
çözüm ortağıyız.

İzmirde Psikolog Arıyorum, Nelere Dikkat Etmeliyim

Psikolojik danışmanlık merkezi ararken sadece İzmirde değil tüm Türkiye’de psikoterapi hizmeti için uzman / kurum araştıran danışanların dikkat etmesi gereken belli başlı maddeleri paylaşmak isteriz. Sadece psikoterapist ne denli yetkin ve mesleğine hakim olması değil, etik ilkelere de ne derece bağlı bunun araştırılması da önemli. Bunlardan birkaçı şu şekildedir:

  • Gizlilik: Danışan gizliliği ve mahremiyeti gözetiliyor mu?
  • Çözüm odaklılık: Danışanın problemi empati ile kabul edilip en kısa sürede çözüme gidilme amacı güdülüyor mu?
  • Tam kabul: Danışanın sorunu ne olursa olsun terapiste kendini tam anlamıyla açabiliyor mu?
  • Uzman kadro: Danışmanlık merkezinde alanında uzmanlaşmış kişilerden destek alınıyor mu?

İzmir’de En İyi Psikolog

İzmir’de psikolog arayan bireyler haklı olarak iyi bir psikolojik hizmet almak için ”İzmirde en iyi psikolog” sorusunu yöneltebiliyor. Fakat insanın, aile dinamiklerinin, çocuk psikolojisinin karmaşık ve sonsuz olması sebebiyle bu göreceli soruya tam bir cevap vermek mümkün değil. Bazı uzmanlar kendini yetişkin psikolojisinde, bazısı çift terapisinde yetiştirebiliyor. Bu sebeplerden her alanda tek bir en iyi belirlemek doğru değil. Bu noktada danışanlar internette araştırma ve diğer danışanların yorumlarını okuyarak fikir sahibi olabiliyorlar. Kurum olarak psikolog arayışında olanlara en iyi hizmeti sunmayı vizyon edindiğimizi belirtmek isteriz.

Psikolog Seçerken Tavsiye Edilen Olması Önemlidir

Psikolojik danışma sürecinde uzman arayışında olan bireylerin ve çiftlerin muhakkak araştırma yapması ve seçecekleri uzmanın İzmir’de tavsiye edilen psikologlar ‘dan olmasına dikkat etmesi sürecin niteliği bakımından faydalı olacaktır. Bu psikoterapistin daha önceki seansları, danışan memnuniyeti, hakkında yapılan yorumlar gibi faktörler bu arayışta
yardımcı olacaktır.

Kurumumuz sadece İzmir değil, İzmir dışından da bireyler tarafından aranmakta, bloglarımız ve YouTube serilerimiz takip edilmekte ve online terapi ile destek almaktadırlar. Bu durumun nihai sebebi kuşkusuz uzman kadromuzun profesyonelliği ve danışan odaklı memnuniyet hedefli çalışmalarıdır. Dolayısıyla İzmir’de en çok tavsiye edilen psikologlar arasında olmaktan mutluluk duymakta ve hizmetlerimize bu ışık altında devam etmekteyiz.

Danışmanlık Merkezinin Etraflı Hizmet Sunması İşinizi Hızlandıracaktır

Seçeceğiniz danışmanlık merkezinin İzmir’de tek yönlü değil birçok alanda hizmet verip vermediğine dikkat etmelisiniz. Örneğin ebeveynler çocukları için psikolojik destek alma niyetinde olsun. Tırnak yeme, alt ıslatma, uykuya geçmede zorluk yaşama gibi sorunlar mevcut diyelim. Fakat bunların yanısıra ebeveynler kendileri için de ”ne yapabiliriz”, ”ev içi aile tutumumuz nasıl olmalı” gibi soru işaretleri barındırabiliyorlar. Bu sebeple kurumda sadece çocuk psikoloğu bulunması eksiklik olacaktır. Aile terapisti de bu vakada olduğu gibi gereklidir.

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış Terapi Ekolleri

Psikolojik danışmanlık merkezlerinden profesyonel destek almak isteyen bireylerin, psikologlar tarafından geçerliliği kanıtlanmış terapi ekollerini kullanmalarını beklemeleri yerinde olacaktır. Başlıca günümüz psikoterapi alanında kullanılan ekoller; Bilişsel davranışçı terapi, EMDR terapisi, hipnoz, varoluşçu terapi, psikodinamik psikoterapi, kısa süreli-çözüm odaklı terapi, oyun terapisi gibi birçok yaklaşım mevcuttur. Bunlardan hangisinin kullanılacağı öncelikle terapist tarafından belirlenir. Her birey farklıdır, bir bireyde en hızlı çözümün hangi terapi ekolüyle ilerleneceği terapistin deneyimine ve yetkinliğine bağlıdır.

İzmirde en iyi psikolog hizmeti alabilmenin ön şartlarından biri, bu başlangıç sürecinin psikolog tarafından iyi belirlenmesidir. Güzergâh doğru belirlenirse hedefe ulaşılacaktır. Yapılan bir çalışmada yanlış konan bir tanının düzeltilmesi ve sürece en baştan başlanması için geçmesi gereken seans 9’dur. Bu hem maddi hem enerji ve zaman olarak yıpratıcı bir süre zarfıdır. Bu sebeplerden İzmir’de tavsiye edilen psikolog seçerken titiz davranılması hayati öneme sahiptir.