İzmir’de Dikkat Testi Yapan Yerler

İzmir'de Dikkat Testi Yapan Yerler
İzmir'de Dikkat Testi Yapan Yerler

Çocuğunuzda, yakınınızda dikkat eksikliği ve hiperaktiviteden şüpheleniliyorsa ve var mı yok mu belirlenmek isteniyorsa, İzmir’de dikkat testi yapan yer arıyorsanız kısaca sizi bilgilendirmek isteriz. Amacınız bir an evvel dikkat testi yapan yer aramaksa iletişim sayfamızdan bize ulaşıp asistanımızdan dikkat testleri ile ilgili detaylı bilgi&randevu alabilirsiniz. Birçok ebeveyn çocuğu için bir şeyler yapmak üzere adım atmak istiyor. Psikiyatriye gidiliyor, dikkat eksikliği ve hiperaktivite şüphesi mevcutsa test istenebiliyor. Bu noktada bu testlerle ilgili özet bilgi paylaşmak isteriz.

İzmir’de olsun, Türkiye’de hatta dünyada kanıtlanmış, dikkat eksikliğini ve alakalı diğer faktörleri yordayan bilimsel 2 test mevcut. CAS(Cognitive Assessment System) ve WISC-R.
Çocuk psikiyatristleri ailelerden test isterken öncelikle bu testleri göz önünde bulundurur.

İzmir’de Dikkat Testi Yaptıracağım, Neleri Ölçer Bu Test

Dikkat testlerinde çocuğun işitsel, görsel, planlama yetenekleri, akademik hayatındaki başarıları, zeka seviyesi gibi birçok farklı alanı ölçebiliyoruz. Bu bilgiler neticesinde çocuğun nasıl ders çalışması gerektiği, güçlü ve geri yanları gibi bilgiler yapı oluşturmada yardımcı oluyor. Daha da önemlisi çocuğumda dikkat eksikliği var mı? sorusuna cevap ararken destekleyici bir gösterge niteliği taşıyor.
CAS Testi 1 ila 2 saat arası sürmektedir.

Dikkat Testi Yaptırdım Şimdi Ne Olacak

İzmirde testinizi yaptırdıktan sonra sonuçlar çocuk psikiyatristiyle paylaşılır. Doktorunuz test sonuçlarını da değerlendirerek çocuğunuzda dikkat eksikliği ve hiperaktivite olup olmadığına karar verecektir. Değerli ebeveynler, unutmayın ki teşhisi sadece çocuk psikiyatristi koymaya yetkilidir. Psikolog, pedagog, özel eğitim vb. gibi meslek dallarından karamsar geribildirim alıp moralini bozan birçok aile ile karşılaşmış bir kurum olarak henüz resmi teşhis yoksa ve sadece şüpheler varsa öncelikle bir çocuk psikiyatristine gitmenizi öneririz.