İzmir Psikolog Fiyatları

izmir psikolog fiyatları
izmir psikolog fiyatları

İzmir psikolog fiyatları danışan olmak isteyen ve araştırma yapan bireyler tarafından en çok merak edilen soruların başında geliyor. İzmir’de senelerdir psikolojik destek ve danışmanlık veren kurumumuz olarak bu konuda siz hemşehrilerimizi bilgilendirme ödevi hissediyoruz. İzmir’in çeşitli ilçe ve semtlerinde ücretler değişkenlik göstermekle beraber danışmanlık merkezimizin misyonu her bütçeden birey, çocuk, çift ve aileye hitap etmek. Psikolog ve pedagog ve aile danışmanlarımızla beraber yanınızdayız.

izmir psikolog

İzmir psikolog fiyatları 2024 senesi için 800 tl ile 1600 tl arasındadır. Bu aralığı yaratan başlıca faktörler serbest piyasada uzman ve kurumların belirlediği ücretler, semt, hizmet(çocuk psikologu, bireysel terapi, aile ve çift terapisi vb.), uzmanın deneyimi, ekonomik koşullar gibi değişkenler ücretlerde farklılık yaratır. Merkezimiz olarak İzmir’de en başarılı psikologlar ile hizmet vermenin yanısıra etik olarak karşılanabilir ücretlerin üstüne çıkmama kuralıyla hareket ediyoruz.

İzmir Psikolog Ücretleri 2024

Psikolojik sağlamlık ve ruh sağlığı hem bireyler hem toplum için önemli. Çocukluktan başlayan, ergenlik yetişkinlik evlilik gibi ayrı alanlarda çeşitli psikolojik sorunlar baş gösterebiliyor. Problemlerle alakalı müdahaleler ve yönlendirmeler, farkındalıklar değerli oluyor.

Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar seanslık ücretlerle çalışırlar ve uzmanlar birbirinden farklı ücretlere çalışabilmektedir. Çeşitli eğitimlere sahip olan psikologlar verdikleri hizmete göre de fiyatlandırma yapabilirler. Örneğin İzmir’de EMDR terapisi ortalama fiyatları ile Hipnoterapi fiyatları farklılık gösterebilir. Aynı şekilde çocuk psikologu ücretleri ile aile danışmanlığı ücretleri de genellikle farklıdır.

2024 Hizmete Göre İzmir Psikolojik Danışmanlık Ücretleri

Psikolog seans görüşmeleri ortalama 50 dk ile 1 saat arası sürmekte olup seans başı ücretle ilerleyen bir hizmet çeşitidir. Bazı çalışmaların diğerlerinden hem süresi hem ücreti farklı olmaktadır. Aşağıda İzmir’de 2024 psikolog ücretleri danışılan alana göre fiyat aralığı şu şekilde belirtilmiştir:

    • İzmir Psikolog Ücretleri 800 – 1600 TL
    • Evlilik Çift Terapisi 1000 – 1800 TL
    • Pedagog 800 – 1500 TL
    • Aile Danışmanlığı 1200 – 1800 TL
    • Bireysel Terapi Ergen danışmanlığı 800 – 1600 TL

Belirtilen fiyatlar ortalama aralıklardır, serbest piyasada fiyatlar değişkenlik göstermekle beraber aşağı yukarı bu şekildedir. Covid19 korona dönemiyle beraber seanslar yüzyüzenin yanı sıra online terapi şeklinde de devam etmektedir. Online terapinin yüzyüze terapiden etkililik bakımından farkı olmadığı bilimsel çalışmalarca kanıtlanmıştır. Online görüşmeler her konuda yapılamadığı gibi uygun danışma ve çalışma koşulları sağlandığında yüzyüze seanslar kadar etkili hatta bazı durumlarda daha efektif olabilmektedir. Online terapi ücretleri yüzyüze görüşmelerle aynıdır.

İzmir Psikiyatrist ve İzmir Psikolog Ücretleri 2024

Birçok danışan adayı psikiyatriye mi yoksa bir psikologa mı başvurulması gerektiği noktasında kararsız olabiliyor. Psikiyatri; tıp dalı olan ve tedavi yetkisi bulunan, daha çok ilaçla tedaviyi kullanan, psikiyatrik danışmanın muhatabıdır. Psikologlar, terapi ve danışmanlık usulü çalışan, ilaçdışı müdahalelerle psikoterapi gibi yaklaşımları kullanarak bireylerde kalıcı ve köklü değişim dönüşüm yolunda yardımcı olan uzmanlardır. İlaç yazma yetkileri yoktur. Gerek gördükleri takdirde psikiyatriye yönlendirme yapabilirler.

İzmir’de 2024 senesi psikiyatri fiyatları 1500 – 4000 TL arasıdır.
İzmir psikolog fiyatları ise 800 – 1600 TL arası değişmektedir.

İzmir Devlet Hastanesinde Psikolog Var mı?

İzmir’de birçok devlet hastanesi bulunmakla beraber birçoğunda psikolog uzmanı vardır. Sigorta kapsamında ücretsizdir. Görüşmeler özel sektöre göre kısa sürebilmektedir. Bazı ebeveynler devlet hastanesinde pedagog var mı? sorusunu da yöneltebilmekte. Özel olarak çocuk ve ergenelerle ilgilenen pedagog devlet hastanelerinde bulunmamaktadır. Ancak çocuk ergen psikiyatristi bulmak mümkün olmaktadır.

Ücretsiz psikolog var mı?

Maddi imkansızlıklar ve ekonomik koşullardan dolayı bireyler ve aileler ücretsiz psikolog arayışında olabiliyor. Ücretsiz hizmet veren psikologlar bulunmaktadır. Gerek bazı özel danışmanlık ve terapi merkezlerinde yeni mezun uzmanlar süpervizyon kapsamında danışmanlık verebilirken belediyelerin bünyesindeki psikologlar da ücretsiz psikolojik destek vermektedir.

Psikolog Ücretleri ve En Doğru Psikolog Seçimi

Psikolog seçerken başat faktörlerden biri elbette ki ücrettir. Ekonomik şartlar ücretleri göz önünde bulundurmayı geçerli kılıyor. Bireyler ve aileler haklı olarak paralarını en optimal uzmana yatırmak istiyorlar. Uzmanınızı seçerken aldığı eğitimler, danışan yorumları, çalışma alanları, deneyim sahibi olması, iyi bir üniversiteden mezun olmuş olması gibi göz önünde bulundurulması gereken maddeler sayılabilir. Danışmanlık merkezimizde çalışan psikologlarımız mesleğini idealist şekilde yaparken her kesime ulaşacağımız ücretleri geçmeme gibi bir misyon belirledik. İzmirli ne kadar çok hemşehrimize ulaşırsak o kadar görevimizi yapmış oluruz. Psikolojik destek ihtiyacı duyduğunuz anda iletişim sayfamızdan bize ulaşın.