Soma Psikolog

soma psikolog
soma psikolog

Soma Psikolog

Soma’da psikolog arıyorum diyorsanız İzmir’in önde gelen ve 3 şubede hizmet  veren ekibiyle tanışma zamanınız geldi demektir. İzmir’de 3 şubede hizmet veren her biri alanında uzman ekibimiz şimdi de Soma psikolog arayan bireyler için yakın olan Bergama ilçesinde. 0 – 12 yaş grubu için pedagog, ergen ve yetişkinler için psikolog, çift, aile terapisi için evlilik ve çift danışmanlığı üzerine çalışan profesyonel uzmanlarımız sizlerle.

Soma Pedagog

Çocuklarımız değerli ve psikolojik bakımdan problemleri olabiliyor. Kaka tutma, tuvalet eğitimi, okula uyum sorunları, hırçınlık – öfke, dikkat dağınıklığı, bilgisayar-tablet-telefon bağımlılığı, takıntı gibi birçok konuda sorunlar görülmekte. Bu konularda geç olmadan zamanında müdahaleyle ailelerin kaygıları gideriliyor, uygun yaklaşımlarla sorunlar sorun olmaktan çıkıyor.

Pedagoglar çocukla çalışırken oyun terapisi, masal terapisi, bilişsel müdahale, duygusal destek ve sağaltım çalışmaları, ebeveyn danışmanlığı gibi birçok koldan çalışmalar sürdürüyor. Ebeveynleri süreç hakkında bilgilendirmek ve yönlendirmek de önemli oluyor ve kullanılıyor. Dikkat eksikliği hiperaktivite, otizm şüphesi, disleksi, özgül öğrenme güçlüğü gibi tespiti şart durumlarda psikolojik testler, gözlemler, envanterlerle kafadaki soru işaretleri gideriliyor.

Somada Psikolog Desteği
Somada Psikolog Desteği

Somada Psikolog Desteği

Psikoterapi, psikolojik danışmanlık yetişkin bireylerin üstesinden gelemedikleri, çözemedikleri problemlerini profesyonel bir uzman desteğiyle ele alma girişimidir. Bireylerin başlıca yaşadığı kaygı bozukluğu, depresyon, mutsuzluk, stres, öfke kontrolü, fobiler, takıntı, ilişki problemleri, aile içi sorunlar, cinsel sorunlar gibi birçok sıkıntıda bilimsel metodlar eşliğinde psikolog ile çıktıkları sağaltım sürecidir.

Danışılan uzmanın mutlaka bir psikolog olması, yani 4 yıllık psikoloji bölümü mezunu olması şartı aranmalıdır. Danıştığınız kurum/uzmana diploma sorma noktasında çekimser davranmayın. İyi bir hizmet almak hakkınız.

Anksiyete – Panik Atak Çözümsüz değil.

Günümüzde kaygı bozuklukları arttı. Eğer siz de yoğun kaygılar yaşıyorsanız ya da bir yakınınız, bilin ki bu durum çaresiz ya da çözümsüz değil. Her şeyden önce bilgi eksikliğinden ya da internette öğrenilenler vs. yanlış bilgi sahibi olmaktan, belirtileri yanlış yorumlamaktan ötürü gelen birçok karmaşıklıkla birlikte zaten kişinin içinde bulunduğu zor durumla da birleşince içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bunun çözümü ilk etapta anksiyete / kaygı bozukluğu / panik atak alanında uzman bir psikologla bir yola çıkmak ve güzel bir psiko eğitim almaktır. Sürecin başındaki bu bilgilenme sürecinde dahi büyük rahatlamalar meydana geliyor. Kafanızdaki soru işaretleri, anlamlandıramadığınız belirtiler, zorlantıları belirginleştirdikçe işler kolaylaşıyor. Ardından kişiye uygun terapi yaklaşımıyla devam ediliyor.

Aile Danışmanı Soma Psikolog

Aile içinde özellikle çiftler arasında aşılamayan problemler olabiliyor. Cinsel sorunlar, ilgisizlik, alkol problemi, bağımlılıklar, iletişimsizlik, tartışmalar, kök aile sorunları, çiftlerin birbirine karşı duygularının azalması gibi problemler evliliği sarsıntıya uğratabiliyor. Severek ve isteyerek evlenen fakat anlaşamayan çiftler arasında boşanma sözcükleri dolaşabiliyor. Kendi aralarında bir çözüm bulamayan çiftler bir uzman desteğine ihtiyaç duyuyor bu da ülkemizde aile danışmanı olarak adlandırılan hizmet koludur. Yanısıra aile terapisi olarak da bilinir. Eğer evlilik, ilişki sorunlarınızla ilgili danışma ihtiyacı duyuyorsanız Soma aile danışmanlığı merkezi olarak bize ulaşın.