Bergama Psikolog Aile Terapisi

bergama psikolog
bergama psikolog

Bergama psikolog, pedagog, aile terapisi, evlilik çift danışmanlığı hizmetlerimizle ilgili blog yazımızda şu sorulara cevap bulacaksınız:

  • Ne zaman psikolojik destek almalıyım?
  • Hizmet verilen psikolojik danışma konuları
  • Bergama danışan yorumları
  • Bergama psikolog ücretleri
  • Bergamada psikolog psikiyatrist. Hangisini tercih etmeliyim?
  • Mutsuz ve çaresiz hissediyorsanız çözüm var

Bergama’da psikolojik danışmanlık için İzmir’deki şubelerimizin ardından tavsiye edilen psikolog ekibimizle Bergama’da psikolog ve aile terapisi hizmetimizi sürdürmekteyiz.

Bergama Psikolog

Bergamada psikolog arıyorum diyorsanız psikolojik destek alacağınız uzmanı ve kurumu araştırarak seçmelisiniz. Kurumumuz İzmir’de şubeleri olan ve kurucumuz Kağan AY ve pedagog uzmanları ile Bergama’da psikolog desteği sunuyoruz. Ruh sağlığınız bizim için değerli ve çıkmazda, çaresiz ve baş edemediğiniz durumlarda yanınızda olmanın gururunu yaşıyoruz. Psikolojik danışmanlık ve psikoterapi süreçlerinde yalnız hissetmeyeceksiniz.

Ne zaman Psikolojik Destek Almalıyım

Psikolog ya da aile danışmanlığı / aile terapisi almak için bir şart olmasa da özellikle bazı durumlarda bir uzmana danışılması faydalı olacaktır. İlişki problemlerinde çift sık sık boşanma kelimesini kullanıyorsa, kestirip atmalar sıklaştıysa, tahammül azaldıysa, ilgi ve paylaşım azaldıysa, sevgi, huzur, mutluluk gibi duygular yerine öfke, soğukluk gibi duygular ön plandaysa bir evlilik-çift terapisi desteği alınması yarar sağlar.

Panik atak, anksiyete, öfke nöbetleri, ağlama nöbetleri, takıntılar, depresif ruh hali, mutsuzluk, yalnızlık, çaresizlik gibi duygular hissediliyorsa, karamsarlık, ümitsizlik gibi duygular mevcutsa bireysel terapi için bir uzman psikolog a başvurulmalıdır. Diğer yandan karar aşamalarında, önemli hayat dönemeçlerinde, kişinin tek başına baş edemediği, üstesinden gelemediği, kararsız kaldığı, ne yapacağını bilemediği zamanlarda da psikolog desteği alınabilir. Kişi mantıklı düşünemediğini hissettiği, ağır duyguların altında zorlandığını hissediyorsa uzmana danışarak yönlendirme ve işbirliği ile yoluna bakabilir.

Bireyler yakın çevresine, ailesine dahi açamadığı düşüncelere sahip olabiliyor. Bu tür durumlarda yalnız hissediyor ve ağır geldiğini fark ediyorsa bir psikolog ile paylaşarak yüklerinden kurtulabilir. Psikolog mesleki etik ilkeler gereği danışanının izni olmadan hiçbir surette 3. kişilerle seans odasındaki diyalogları paylaşmaz. Bu, güvence verir ve kişilerin kendilerini rahatça açabilmesini sağlar.

Başlıca Hizmet Verdiğimiz Psikolojik Danışma Alanları

Bireysel Terapi ve Aile Terapisi Sık Başvurulan Sebepler:

  • Panik atak, depresyon, anksiyete, sosyal fobi, takıntılar, kaygı bozukluğu, evlilik-ilişki sorunları, stres yönetimi, öfke kontrolü, aldatılma, güvensizlik-şüphe, kök aile problemleri, cinsel sorunlar, eşten soğuma, yalnızlık-çaresizlik duyguları, mükemmeliyetçilik, kararsızlık gibi birçok alanda hizmet veriyoruz.
  • Bireylerin kendileri ihtiyaç görmeleri halinde başvurabildikleri gibi kendilerinin fark edemediği, ihtiyaç hissetmediği durumlarda yakınları olarak psikolojik destek için başvurulabilir. Özellikle çiftlerde ve ergenlerde partnerin ve ailenin önayak olması yerinde olmakta.
  • Aile danışmanlığı ve aile terapilerinde özellikle evli çiftlerin üstesinden gelemedikleri problemlerde uzmanın objektif ve tarafsız yapıcı yaklaşımıyla sorunları beraber geride bırakıyoruz. Kök aile sorunları, cinsellik, ilgisizlik, güven problemleri, kıskançlık, öfke patlamaları, tahammülsüzlük ve birçok sorunda yanınızdayız.
  • Aile terapilerinde çocuk ve gençlerin de yer yer dahil olduğu görüşmeler yapılabilmekte. Ebeveynlerin sıkıntılı durumlarından etkilenme durumları, ebeveynlerin göremedikleri ya da çocukların paylaşamadığı sıkıntılarda köprü görevi görülüyor. Daha sağlıklı iletişim, paylaşımlar için psikolog gerekli yönlendirmeleri ve geribildirimleri yapıyor.
Bergama Psikolog Fiyatları
Bergama Psikolog Fiyatları

Bergama Psikolog Fiyatları

Psikolojik danışma almak isteyen, terapiye ihtiyaç duyan bireyler Bergama psikolog ücretlerini merak etmekte. Bergama’da devlet hastanesi psikolog u bulunmakla beraber ücretsizdir, özel hastane psikologu bulunmamaktadır. Diğer yandan özel psikolog ofisleri mevcuttur. Bergama’da psikolog ücretleri 300 tl ile 500 tl arasında değişmektedir. Aile ve çift danışmanlığı, bireysel danışmanlık ve pedagog ücretlerine göre daha yüksektir.

Bergama Psikolog – Psikiyatrist, Hangisi Tercih Edilmeli

Psikolog, psikoterapist, pedagog; terapi ve psikolojik danışmanlık usulüyle çalışır. İlaç dışı tedavi isteyen danışanlar bu hizmet alanına yönelmelidir. Diğer yandan ilaç ihtiyacı hisseden hastalar bir psikiyatriste başvurmalıdır. İlaç yazma yetkisi psikiyatri doktorunun nazarındadır.

Mutsuz ve Çaresiz Hissediyorsanız

Duygusal olarak dolu, ağlamaklı, yalnız, sürekli düşünen, takıntılı, depresif, umutsuz hislerle çevriliyseniz bilin ki sizin gibi birçok danışanımızla tanıştık, problemleri beraber ele aldık ve geride bıraktık. Panik atak, depresyon, takıntı, değersizlik, bıkkınlık, yorgunluk her ne hissediyorsanız çaresiz ve çözümsüz değil. Psikoterapi bunun için var ve İzmir’de tavsiye edilen psikologlar ile yanınızdayız. Unutmayın, çözümsüz problem yoktur, dile gelmemiş, paylaşılmamış ve üzerine gidilmemiş sorunlar vardır ve hali hazırda bunlar can yakar. Beraber üstesinden gelmek için çalıştığımız yüzlerce danışan tecrübemizle sizinleyiz.

Yazımızı bitirirken ruh sağlığı ve psikoloji hassas ve uzman kişilerce yönetilmesi, yürütülmesi gereken bir alandır. İyi bir psikolog tarafından alınan psikolojik destek kişileri ileri taşır, problemlerini çözebilme yetileri sağlar. Kişilik gelişimini, geçmişteki fark edilmeyen sorunları, geleceğe umutla bakabilme sanatında gelişmenizi öğretir.

Psikoterapi ve psiko eğitim gerektiren alanlarda da hastalık ve bozuklukların terapi ve sağaltımında(örnek: anksiyete, panik atak, sosyal fobi) uzmanın yardımıyla geride bırakmam mümkün. Evlilik sorunları, ilgisizlik, aldatılma, güven problemleri-kıskançlık, kısıtlama, alkol bağımlılığı, cinsel isteksizlik gibi problemlerde çiftler kendi aralarında çözemediği problemleri bir aile danışmanı, evlilik & çift terapisti ile değerlendirip sağlıklı ve mutlu halde önlerine bakabilmektedir.