Bergama Psikolog Aile Terapisi

bergama psikolog
bergama psikolog

Bergama Psikolog

Bergama psikolog, pedagog, aile terapisi, evlilik çift danışmanlığı hizmetlerimizle ilgili blog yazımızda şu sorulara cevap bulacaksınız:

  • Ne zaman psikolojik destek almalıyım?
  • Hizmet verilen psikolojik danışma konuları
  • Bergama danışan yorumları
  • Bergama psikolog ücretleri
  • Bergamada psikolog psikiyatrist. Hangisini tercih etmeliyim?
  • Mutsuz ve çaresiz hissediyorsanız çözüm var

Bergama’da psikolojik danışmanlık için İzmir’deki şubelerimizin ardından tavsiye edilen psikolog ekibimizle Bergama’da psikolog ve aile terapisi hizmetimizi sürdürmekteyiz.

Ne zaman Psikolojik Destek Almalıyım

Psikolog ya da aile danışmanlığı / aile terapisi almak için bir şart olmasa da özellikle bazı durumlarda bir uzmana danışılması faydalı olacaktır. İlişki problemlerinde çift sık sık boşanma kelimesini kullanıyorsa, kestirip atmalar sıklaştıysa, tahammül azaldıysa, ilgi ve paylaşım azaldıysa, sevgi, huzur, mutluluk gibi duygular yerine öfke, soğukluk gibi duygular ön plandaysa bir evlilik-çift terapisi desteği alınması yarar sağlar.

Panik atak, anksiyete, öfke nöbetleri, ağlama nöbetleri, takıntılar, depresif ruh hali, mutsuzluk, yalnızlık, çaresizlik gibi duygular hissediliyorsa, karamsarlık, ümitsizlik gibi duygular mevcutsa bireysel terapi için bir uzman psikolog a başvurulmalıdır. Diğer yandan karar aşamalarında, önemli hayat dönemeçlerinde, kişinin tek başına baş edemediği, üstesinden gelemediği, kararsız kaldığı, ne yapacağını bilemediği zamanlarda da psikolog desteği alınabilir. Kişi mantıklı düşünemediğini hissettiği, ağır duyguların altında zorlandığını hissediyorsa uzmana danışarak yönlendirme ve işbirliği ile yoluna bakabilir.

Bireyler yakın çevresine, ailesine dahi açamadığı düşüncelere sahip olabiliyor. Bu tür durumlarda yalnız hissediyor ve ağır geldiğini fark ediyorsa bir psikolog ile paylaşarak yüklerinden kurtulabilir. Psikolog mesleki etik ilkeler gereği danışanının izni olmadan hiçbir surette 3. kişilerle seans odasındaki diyalogları paylaşmaz. Bu, güvence verir ve kişilerin kendilerini rahatça açabilmesini sağlar.

Başlıca Hizmet Verdiğimiz Psikolojik Danışma Alanları

Bireysel Terapi ve Aile Terapisi Sık Başvurulan Sebepler:

  • Panik atak, depresyon, anksiyete, sosyal fobi, takıntılar, kaygı bozukluğu, evlilik-ilişki sorunları, stres yönetimi, öfke kontrolü, aldatılma, güvensizlik-şüphe, kök aile problemleri, cinsel sorunlar, eşten soğuma, yalnızlık-çaresizlik duyguları, mükemmeliyetçilik, kararsızlık gibi birçok alanda hizmet veriyoruz.
  • Bireylerin kendileri ihtiyaç görmeleri halinde başvurabildikleri gibi kendilerinin fark edemediği, ihtiyaç hissetmediği durumlarda yakınları olarak psikolojik destek için başvurulabilir. Özellikle çiftlerde ve ergenlerde partnerin ve ailenin önayak olması yerinde olmakta.
  • Bergama uzman psikolog ofisi. Aile terapisi aldık memnun kaldık. İlk karşılamadan itibaren sıcak samimi insani bir muamele gördük çalışandan. Uzmanımız da işinde kendini kanıtlamış biriydi araştırarak gitmiştik zaten. Problemimiz de çözüldü. Terapi almak iyi geldi keyifli ve mutluyuz.

Danışan Yorumlarının Devamı

Aile danışmanı arayan arkadaşlar gözü kapalı bu kurumu tercih edebilir. Psikologumuz çok iyi bir uzmandı. Biz aldığımız hizmetten destekten memnun kaldık. İhtiyacı olana öneriyoruz. Bergama için şans bence bu doktor. Çünkü işini seviyor ve ilgili. Probleminizi pür dikkat dinliyor ve yönlendiriyor. Sadece dinlemiyor bazı psikolojik danışmanlar gibi. Tavsiyeleri yönlendirmeleri fayda verdi. Güvenilir bir psikolog merkezi.

Aile terapisi aldık memnun kaldık. Aşılmayan bir iki problemimiz vardı fakat huzursuzluk yaratıyordu. Kendimiz üstesinden gelemeyince destek alalım dedik. Çünkü iş boşanmaya gidecekti gibi. Şükür şu an iyiyiz. Terapi sürecimiz bitti şu an 2 ayda bir takip seansları yapıyor hoca. Tavsiye ediyorum, Bergamada aile terapisi arayan arkadaşlara.

Bergama da psikolog arıyorken tavsiye edilen bir kurum olduğu için tercih ettim. Çift terapisi alan yakın bir arkadaşım burayı önerdi. Kısa bir süredir destek alıyorum ve mevcut gidişattan memnunum. İlk zamanlar sürekli ağlıyorken şu an gülebiliyorum. Karşısındaki insanı anlayıp destek olan uzman bir isimdir. Fayda bulduğum bu danışmanlık işletmesi için sizlere belki faydam olur diyerekten bu yorumu hazırladım. İyi ki tanımış diyeceğiniz bir doktor olduğundan emin olabilirsiniz.

Her şeyden önce işini severek yapan ve parayı geri plana atan bir kurum. Sekreteri, uzmanı çalışanların tamamı güler yüzlü ve candan insanlar. Özellikle uzmanımın anksiyete üzerinde çok bilgili olması müthiş. Desteği ile birlikte üzerimdeki karamsarlığı atmamda büyük umut oldu. Eğer benzer psikolojik sıkıntısı olan arkadaşlara tavsiyemi gönül rahatlığıyla yapabilirim. Eğer yapılan yönlendirmelere uyarsanız rahatlıkla çözüme ulaşırsınız. Çaresiz değiliz ve bunu yaşayarak gördüm. 40 yıl düşünsem inanın hiç aklıma gelmezdi.

Bergama ergen terapisti aradık burayı bulduk iyi ki de bulmuşuz oğlumda okul değişikliğinden sonra uyumsuzluk ve derslerle alakasız bir hal aldı. Bize karşı gelmeler nerdeyse el kaldıracak durumlar… Baktık bu böyle olmuyor işin uzmanına danışalım dedik. Oğlum isteksizdi bende bişey yok siz gidin kafasındayken Kağan hocamızla öyle güzel uyum kurdular ki şu an sıkıntılarımız gözle görülür azaldı devam da ediyoruz. Oğlumuz çok sevdi psikologunu. Kağan Bey işinin uzmanı deneyimli bir danışman. Gençlerin dilinden de belli ki anlıyor. Güvenerek kafamız rahat gidiyoruz.

İkili ilişkilerimde hayatım boyunca bana kötü hissettiren bir türlü dikiş tutturamadığımı bu yüzden bir şeylerin ters olduğunu fark etmemle destek almaya başladım. Değersiz ve sevilmiyor hissetmekten yıprandım. Hocam bana göremediğim fark edemediğim kısımlarda öyle büyük şeyler anlamamı sağladı ki.. Şu an daha kontrollü ve kendime güvenerek önüme bakıyorum. Hem geçmişteki durumların etkileri hem şuanki durumları değerlendiriyoruz. Seanslara devam ediyoruz. İlk günden bu yana kendimi daha iyi anlıyorum diyebilirim. Neyi neden yaptığımı, bazı şeylere neden izin verdiğimi çok güzel anladım. Bazen acı verse de genel anlamda bir rahatlama hissediyorum. Her zamankinden daha güçlüyüm ve umut doluyum. Sağolun hocam.

Panik atak problemim vardı Kağan hocamla çözdük. Anksiyete rahatsızlığım yeni değil 5 senedir çektiğim bir sıkıntı. Son 1.5 senedir de panik ataklarım rahat huzur vermiyordu. İlaçsız tedavi istiyordum artık o yüzden de iyi psikolog araştırırken buldum hocamı. Yorumları okudum çok kişiye derman olmuş neden ben de denemeyeyim dedim. Başladık ve iyi de gitti hocam bana panik atakla ilgili ne var ne yok verdi. Ben de derdimi anlattım yaşadığım sıkıntıları zorlandığım kısımları. Şunu söyleyeyim çok doktor gezdim ama kağan bey kadar bu hastalığı iyi anlayan bilen uzman görmedim. Bu işin ehli olduğunu ilk seanstan anladım. İnsanı öyle rahatlatıyor ki o karamsarlık yerini umuda güvene bırakıyor. Atak geçirmiyorum artık çok şükür. İyiyim maşallah diyeyim 🙂

Bergama Psikolog Fiyatları
Bergama Psikolog Fiyatları

Bergama Psikolog Fiyatları

Psikolojik danışma almak isteyen, terapiye ihtiyaç duyan bireyler Bergama psikolog ücretlerini merak etmekte. Bergama’da devlet hastanesi psikolog u bulunmakla beraber ücretsizdir, özel hastane psikologu bulunmamaktadır. Diğer yandan özel psikolog ofisleri mevcuttur. Bergama’da psikolog ücretleri 250 tl ile 400 tl arasında değişmektedir. Aile ve çift danışmanlığı, bireysel danışmanlık ve pedagog ücretlerine göre daha yüksektir.

Bergama Psikolog – Psikiyatrist, Hangisi Tercih Edilmeli

Psikolog, psikoterapist, pedagog; terapi ve psikolojik danışmanlık usulüyle çalışır. İlaç dışı tedavi isteyen danışanlar bu hizmet alanına yönelmelidir. Diğer yandan ilaç ihtiyacı hisseden hastalar bir psikiyatriste başvurmalıdır. İlaç yazma yetkisi psikiyatri doktorunun nazarındadır.

Mutsuz ve Çaresiz Hissediyorsanız

Duygusal olarak dolu, ağlamaklı, yalnız, sürekli düşünen, takıntılı, depresif, umutsuz hislerle çevriliyseniz bilin ki sizin gibi birçok danışanımızla tanıştık, problemleri beraber ele aldık ve geride bıraktık. Panik atak, depresyon, takıntı, değersizlik, bıkkınlık, yorgunluk her ne hissediyorsanız çaresiz ve çözümsüz değil. Psikoterapi bunun için var ve İzmir’de tavsiye edilen psikologlar ile yanınızdayız. Unutmayın, çözümsüz problem yoktur, dile gelmemiş, paylaşılmamış ve üzerine gidilmemiş sorunlar vardır ve hali hazırda bunlar can yakar. Beraber üstesinden gelmek için çalıştığımız yüzlerce danışan tecrübemizle sizinleyiz.

Yazımızı bitirirken ruh sağlığı ve psikoloji hassas ve uzman kişilerce yönetilmesi, yürütülmesi gereken bir alandır. İyi bir psikolog tarafından alınan psikolojik destek kişileri ileri taşır, problemlerini çözebilme yetileri sağlar. Kişilik gelişimini, geçmişteki fark edilmeyen sorunları, geleceğe umutla bakabilme sanatında gelişmenizi öğretir.

Psikoterapi ve psiko eğitim gerektiren alanlarda da hastalık ve bozuklukların terapi ve sağaltımında(örnek: anksiyete, panik atak, sosyal fobi) uzmanın yardımıyla geride bırakmam mümkün. Evlilik sorunları, ilgisizlik, aldatılma, güven problemleri-kıskançlık, kısıtlama, alkol bağımlılığı, cinsel isteksizlik gibi problemlerde çiftler kendi aralarında çözemediği problemleri bir aile danışmanı, evlilik&çift terapisti ile değerlendirip sağlıklı ve mutlu halde önlerine bakabilmektedir.