İzmir Psikolog

psikolog izmir
psikolog izmir

psikolog izmir

İzmir’de tavsiye edilen psikolog arayanların tercih ettiği adres olmaktan gururluyuz. İlk günden itibaren danışanlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışarak deneyimimize yenilerini katıyoruz. İzmir’de psikolog arıyorsanız ve uzmanınızı seçerken titiz davranıyorsanız bu sizin için büyük bir avantaj anlamına gelir. Gerek danışanlarımızın sorunlarına ortak olup duygu ve düşüncelerini dinleyerek yol arkadaşlığı, gerek sonuç ve çözüm odaklı yaklaşımla, süreci uzatmadan problemleri hızlı şekilde çözme vizyonuna sahibiz. Danışan odaklı bu yaklaşımımızla İzmir’de en çok aranan merkezlerden biri olmayı başardık.

izmir psikolog
izmir psikolog

Merkezimizden Alabileceğiniz Destekler

Merkezimizde çocuk, ergen ve yetişkin danışanlar için ayrı ayrı uzmanlar bulunmakta. Alanında kendini yetiştirmiş, uzmanlaşmış ve danışlanlarına kısa süreli psikolojik danışmanlık, psikoterapi hizmeti veren danışmanlarla kendinizi anlaşılmış hissedecek ve değişim-gelişim yolunda yalnız hissetmeyeceksiniz. Evlilik öncesi, evlilik sorunları, boşanma gibi konular başta olmak üzere çift terapisi talebiyle İzmir’de psikolog arayan danışanlarımıza senelerdir cevap veriyoruz.

İzmir Psikolog Ücretleri

İzmir psikolog fiyatları özel danışmanlık merkezlerinde farklılık göstermektedir. Ücret farkı semt, uzmanın belirlediği fiyat, uygulanan yöntem gibi birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. İzmirde 2022 yılında psikolog ücretleri ortalama 300 tl ile 600 tl arasındadır. Örneğin Karşıyaka Psikolog ücretleri 350 tl seviyesinden başlamaktadır. Bayraklı psikolog ücretleri benzer şekildedir.

Çeşitli Psikolojik Testler

Bireylerden bazı durumlarda özellikle psikiyatristler test isteyebiliyor. Kişilik testleri, gelişim testleri, dikkat testleri gibi farklı bağlamlarda bu testlere ihtiyaç duyuluyor. Kurumumuzda MMPI, Wisc-R, Bourdon dikkat testi, CAS, CAT gibi birçok test uzmanlarımız tarafından uygulanmakta ve danışanlar bilgilendirilmektedir. Testler hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Psikolojik Eğitimler – Atölye Çalışmaları

Birey ve çift psikolojik danışma dışında başta İzmir’de psikolog ekibimiz farklı atölye çalışmaları ve psikolojik eğitimler vermektedir. Merkezimiz toplum sağlığını ve refahını da önemseyen ve kollektif şekilde ruh sağlığı sağaltımının bireylere de etki edeceğinin farkında olan mentaliteyi benimsemiştir. İzmir’de ve ilçelerinde talepleri karşıladığımızı bildiririz. Eğitim talebi ve ön görüşme için bize formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Bireysel ve Çocuk-Ergen Danışmanlığı Yanısıra Aile Terapileri

Kurumumuzda bireysel ve çift terapileri yanısıra aile terapileriyle de çalışıyoruz. Aile dinamiklerine önem veriyoruz ve bazı durumlarda süreç içinde çözümlemelerin diğer aile fertleriyle daha da hızlı olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla ihtiyaç hâlinde danışanın kendisi dışında diğer fertleri de sürece dahil edebiliyoruz. Gerek duyulduğunda seans sonrası geribildirimlerle danışanlarımıza ulaşıyoruz. Çözüm için ne gerekiyorsa düşünülüp uygulamaya konulmalı görüşüyle çalışıyoruz.

Online Terapi

İzmir’de psikolojik danışmanlık ve psikolog arayan hemşehrilerimize verdiğimiz hizmetin yanında, şehirdışından gelen talepleri de görüntülü/sesli online terapi sistemiyle karşılıyoruz. Diğer yandan İzmir’de yaşayıp ofislerimize çeşitli sebeplerle gelemeyen danışanlarımızı da online danışmanlık ile yalnız bırakmıyoruz. Birçok araştırmada online terapinin yüzyüze görüşme ile aynı efektif sonucu verdiği bulunmuş. Bir çalışmada depresyonda online terapinin yüzyüze görüşmedeki sağaltım oranından daha yüksek oranda başarıyı sağladığı da elde edilmiş. Online terapi hakkında bilimsel makalelere göz atmak isterseniz sitemizde bulunan kaynak sayfamıza uğrayın!

Seanslar Hakkında Bilgi

İzmir psikolog seansları 50 dk – 1 saat arası sürmektedir. Kaç seans psikoterapi sürecinde ilerleneceği danışılan duruma ve problemin şiddeti/süresine bağlı olmakla beraber birkaç seanslık seanslar sonucunda da gözle görülür tatmin edici sonuçlar alınmakta. Örneğin ağır ve tekrarlayıcı depresyon sorunu ile danışan biriyle birkaç seans ilerlemek ne gerçekçi olacaktır ne de verim alınacaktır. Danışanın bu süre zarfında kendini daha iyi hissetmesine dahi şahitlik ediyoruz fakat ilerlemenin kalıcı olabilmesi ve gelecek zaman dilimlerinde tekrar yaşanma şansının azaltılması için psikoterapiye devam edilmesi gerekmektedir. Diğer yandan evlilik öncesi danışmanlığı veya dikkat eksikliği ve hiperaktivite gibi durumlarda birkaç seansta ilerleme kaydedilmesi güç değildir. Seanslarda konuşulanlar ve diğer gizlilik içeren faktörler 3. kişilerle paylaşılmaz.

İzmir’de Psikolog Tavsiyesi İçin Nelere Dikkat Etmeliyim

İzmirde tavsiye edilen psikolog ararken herşeyden önce uzmanın mezun olduğu okul, kendini yetiştirmesi, referansları, internette bulunan danışan yorumları gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Diğer taraftan her psikolog her alanda kendini geliştiremez, bu mümkün değildir. Dolayısıyla uzmanınızın ilgi ve çalışma alanlarını da göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Danışacağınız konu/problemle alakalı aradığınız uzmanda yetkinliğin mevcut olup olmadığına özen göstermeniz süreç içerisinde ”doğru yerdeyim” hissine bürünmenize yol açacaktır.

Herşeyden Önce Uyum

Uzmanınızın kariyeri, eğitimi, gelişimi ne olursa olsun herşeyden önce terapötik ilişki dediğimiz sizinle uyumu önemlidir. Tabiri yerindeyse ”kafaların uyuşması” diyebiliriz. Terapistler ne kadar psikoloji alanında uzmanlaşmış olursa olsun empati yeteneklerini de geliştirmiş olmaları gerekmekte. Aktif dinleme, anlayış, uyum gibi faktörler danışanın gelişiminde ve terapiye katılımında önemli unsurlardır. Psikoterapistin profesyonelliğinin yanında insani özelliklerinin bu noktada payı önemlidir.

Çözüm Odaklı Yaklaşım

Danışanların bazıları anlaşılmak, içlerini dökmek, “biri beni anlasın” ihtiyacı içinde gelebilirken bazıları da ciddi anlamda zorlandıkları ve nasıl üstesinden geleceklerini bilmedikleri sıkıntılarla boğuşmakta. Örneğin panik atak, ilişki problemleri, çocuk büyütmek(ebeveynlik tutumları) gibi alanlarda bireyler yönlendirilmeye ve psikolojik anlamda eğitime ihtiyaç duymakta. Bu ihtiyacı karşılıyoruz ve olabildiğince en kısa sürede en hızlı değişimlere yol açmak misyonumuz vardır. Bireylerin ve aile – çiftlerin zorlanma hali ivedilikle nasıl ortadan kalkar bu soruyu düstur alarak çalışmalarımıza yön veriyoruz.

İzmir’de danışmanlık merkezimizden alanında uzman psikologlardan destek almak için iletişim sayfamızda bulunan numaradan randevu oluşturabilirsiniz.