Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kaganayc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kaganayc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kaganayc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kaganayc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Bostanlı Psikolog


Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/kaganayc/public_html/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Bostanlı Psikolog

Bostanlı psikolog desteği arayışında olan bireylere, anne-babalara ve çiftlere yönelik hazırladığımız yazımızla kafanızdaki soru işaretlerine cevap olmak istedik. Psikoterapi, psikolojik danışmanlık süreçleri nasıl işler, daha önce hiç psikolojik destek almadım Bostanlı’da psikolog arıyorum ne yapmalıyım diyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun.

Bostanlı Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Araştırdığınız süreçte seçeceğiniz psikologun herşeyden önce psikolog olduğundan emin olmalısınız. Kulağa garip gelebilir fakat psikoloji alanı birçok meslek grubu tarafından istila edilmeye açık ve suistimal edilmiş bir alandır. Psikolog, üniversitelerin Psikoloji lisans programını bitiren mezunlara verilen unvandır. Bu bölüm haricinden mezun olan kişilerin klinik psikoloji yüksek lisansıyla bu unvanı kullandıkları sık görülmektedir. Buna dikkat edilmesi ilk adım olmalıdır.

Daha sonraki süreçte psikologunuzun diğer bireyler ve aileler tarafından tavsiye edilmesi durumuna bakabilirsiniz. Sizden önce kimler danışmış, ne düşünüyorlar, hangi özelliklerini uygun bulmuşlar değerlendirebilirsiniz.

Psikolojik Destek Sürecinde Gizlilik Korunur

Psikolojik danışma süreçlerinde danışan gizliliği hizmet veren tarafından sağlanır ve bunun taahhüdü verilir. Kimsenin danışanın bilgisi dahilinde olmadan paylaştığı bilgilere erişme hakkı olamaz. Danışanlarda doğal şekilde ”anlatıklarımı x kişisi, başkaları, ailem öğrenir mi” gibi bir şüphe olabiliyor. Bunun sağlanması gereken etik bir ilke olduğunu belirtmek istiyoruz.

Bostanlı Psikolog Ücretleri

İzmir Bostanlı Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden destek alma niyetinde olan danışan adayları Bostanlı psikolog ücretleri araştırmasını yapabiliyor. Türkiye’nin her şehrinde psikolog ücretleri farklılık göstermekle beraber İzmir’de psikolog ücretleri de kendi içindeki semtlerde dahi farklılık arz edebiliyor. Örneğin Bergama ilçesindeki psikolog ücretleriyle Alsancak farklılık göstermekte. Karşıyaka Mavişehir Bostanlı psikolog ücretleri ortalama 300 tl ile 450 tl arasında değişmekte.

Hangi Konularda / Alanlarda Psikolojik Destek Alabilirim

İzmir Bostanlı Psikolog desteği için 4 ana başlık olarak ele alabiliriz. Bireysel(yetişkin) terapi, çocuk-ergen terapisi, aile terapisi ve evlilik-çift terapisi. Yetişkin terapisinde sık karşılaşılan danışma konuları; anksiyete, panik atak, kaygı, takıntılar, çıkmazda hissetme, çaresiz ve ümitsiz hissetme, boşanma sürecinde destek, bipolar bozukluk gibi psikiyatrik problemler, depresyon gibi birçok alanda hizmet alınabilir. Çocuk ve ergen problemlerinde ise tırnak yeme, karşı gelme – öfke halleri, okula uyum sorunları, yeme problemleri, uyku sorunları, telefon – tablet bağımlılığı, kaygı, alt ıslatma, tuvalet alışkanlığı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, sınavlara hazırlık – sınav kaygısı başlıca sık karşılaşılan durumlar.
Aile terapisinde ise genellikle 2 kişiden fazla, çocukları da kapsayan genel bir problem hali, çözülememiş – süregelen sıkıntı yaratan durumlarda yönlendirmeye ihtiyaç duyan kişilerin talep ettikleri psikoterapi alanıdır.

 

bostanli-psikolog
bostanli-psikolog

Bostanlı Pedagog – Çocuk Psikoloğu

İzmir Bostanlı pedagog ve çevresinde aileler çocuk ergen psikoloğu arayışında olabiliyor. Pedagog uzmanları bu gelişim evresinde hizmet verirler ve özel olarak çocuk ergen ruh sağlığı üzerine çalışırlar. Başlıca kullanılan metodlar oyun terapisi, masal terapisi, drama, sosyal beceri eğitimi gibi etkililiği kanıtlanmış yaklaşımlardır. Fobiler, kaygı, öfke, aşırı hareketlilik, dikkat dağınıklığı, okula uyum problemleri, davranım bozukluğu gibi birçok alanda çalışmalar yapılmaktadır. Geleceğin yetişkinleri bugünün çocuklarına nasıl bir dünya sunarsak gelecekteki hayat da o denli kaliteli olacaktır.

Bireyler Çaresizlik Hissedebilir Fakat…

Uzun sürelerdir muzdarip olunan bir psikolojik problem var diyelim. Kişi artık bununla yaşamak zorunda olduğunu içselleştirebiliyor. Fakat durum bu şekilde olmak zorunda değil. Bunu tek yaşayan o kişi değil ve zorlu sorunları geride bırakabilmiş binlerce insan var. Yeter ki doğru yaklaşımlarla adımlar atılsın, kişi yalnız olmasın. Etrafımızdaki insanların dahi anlayamadığı durumlar var. Bir uzman desteğiyle imkansız gibi görünen sorunlar geride bırakılabilir.

Panik atak, anksiyete, obsesif-kompulsif bozukluk gibi hayatı yaşanmaz hale getirebilen sıkıntılar göründüğü kadar korkutucu ve güçlü değiller. Bunun bireye öğretilmesi ve baş etme mekanizmalarıyla güçlendirilmesi zaman içinde hayat kalitesinde artış getirecektir.

Çözümlenememiş Yaşantılar Yük Olarak Gelir

Geçmişte yaşadığımız belli olaylar, travmalar ya da daha uzun süre maruz kaldığımız yakın bireylerle olan durumumuz, tutumlarımız… Bütün bunlar olumlu bir etki bırakıyorsa üstümüzde, herşey yolunda. Fakat eğer hala bir sızı veriyorsa, kafamızda olumsuz anlamda yer edinmiş ve hala bizi kurcalıyorsa, mahcubiyet, vicdan rahatsızlığı gibi duygularımız varsa önümüze berrak bir şekilde bakıp hayatımıza net şekilde devam edemeyiz. Öfke, erteleme, kendini yargılama, tad alamama gibi sonuçlar kendiliğinden ortaya çıkmaz, bütün bu olumsuz yaşantılarımızın ürünleridir. Kendi içinizde ya da durumun muhataplarıyla bu tür sorunlarınızı çözemediyseniz sizi dinleyip beraber bir yola çıkacak psikolog ile geçmişe ışık tutmanız ve dolayısıyla geleceğe daha umutla bakmanız gerekebilir.

Bostanlı Psikolog – Psikolojik Danışmanlık Merkezi Seçimi

Bostanlıda psikolog desteği almak isteyen bireyler uzmanını nasıl seçmeleri gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Güvenilir ve faydalı bir psikolojik danışma süreci herkesin hakkı. Bunun için alanında uzman, yetkin bir psikolog ile çalışmak büyük bir şans ve ayrıcalık. Uzmanınızı seçerken, sizden önce destek alan kişilerin yorumları, hangi alanlarda ne tür fayda sağladıkları, sizin danışmak istediğiniz konuda çalışıyor olması gibi birçok faktör etkilidir. Spesifik bir alanda uzmanlaşmış olması büyük bir avantajdır. Örneğin çift ve aile terapisinde deneyimi var mı, panik atak ile çalışmaları var mı gibi.  Bostanlı Psikolojik Danışmanlık Merkezi için randevu oluşturmadan bu kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir.

Güvenilir ve profesyonel bir destek almak için iletişim numaralarımızdan bizi arayarak ücretsiz bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Bostanlı Psikolog Kağan AY Danışmanlık – Çocuk Psikoloğu Pedagog Aile Terapisti
Bostanlı, 2019. Sk. No:2, 35590 Karşıyaka/İzmir
0505 421 62 70

Son Yazılar

Soma Psikolog

Soma Psikolog Somada psikolog arıyorum diyorsanız İzmir’in önde gelen ve 3 şubede hizmet  veren ekibiyle tanışma zamanınız geldi demektir. İzmir’de

Devamını Oku »

Manavkuyu Psikolog

Manavkuyu Psikolog Kağan AY Danışmanlık olarak İzmir’in birçok ilçesinde olduğu gibi Bayraklı Manavkuyu Psikolog, Pedagog, Aile terapisi hizmetlerimizle uzman kadromuzla

Devamını Oku »

Başlamaya Hazır mısınız?

Uzman psikologlarımız arasından birini seçerek terapiye başlamak ister misiniz? Psikologlarımızın takvimlerine iletişim sayfasından ulaşabilir yada telefon-email ile bize ulaşarak psikologlarımızdan randevu alabilirsiniz